Czym jest Gdakon?


Gdakon jest imprezą przeznaczoną dla miłośników sztuki i twórczości fantastycznej mającą miejsce w Gdańsku pod koniec pierwszej kwarty roku (dotychczas miał on miejsce pod koniec lutego). Powstały na bazie luźnego spotkania kulkunastu entuzjastów tematyki fantastycznej, mającego miejsce w 2010 roku (zwanym edycją „0”), od roku 2011 zwany jest powszechnie konwentem.

Aspiruje on by stać się jedną z ważniejszych imprez tego typu w Polsce, jak i również w mniejszym zakresie w Europie wschodniej, starając się być otwartym dla futrzaków zza granicy.

Dotychczas cieszył się on rosnącym zainteresowaniem, gdyż z roku na rok liczba uczestników znacząco wzrasta - podczas każdej z edycji prowadzone są wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne, panele dyskusyjne oraz wszelkiego rodzaju aktywności pozawalające uczestnikom na rozwinięciu swoich zainteresowań z tej dziedzinie.

 

Fundacja Cogitavi


W związku z rosnącą w zdumiewającym tempie popularnością imprezy, jaką jest Gdakon (w tym roku miesiąc po zapisach na stronie internetowej odnotowano prawie 30-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego) główny organizator imprezy - Paweł Butyliński - wraz z Maćkiem Frąckowiakiem  zawiązać fundację mającą na celu wspomaganie oraz propagowanie owej twórczości w Polsce. Jak do tej pory udało się nawiązać współpracę z podobnymi konwentami m.in. w Niemczech, Rosji, Czechach czy Ukrainie, co pozwoli na jeszcze większą możliwość w wymianie doświadczeń.

 

Wstęp na teren konwentu


Ze wzgledu na poszanowanie prywatności uczesników na chwilę obecną nie są dostępne wejściówki na konwent przeznaczonej dla mediów. Aby uzyskać zgodę na wstęp, należy zgłosić się do głównego organizatora - Pawła Butylińskiego - poprzez kontakt mailowy: pbutylinski@gmail.com.

Należy mieć na uwadze, że niezapowiedziane przybycie może poskutkować usunięciem z terenu konwentu!